Työllisyyspalvelut esittäytyvät

Aki Leinonen, työllisyyspäällikkö
p. 040 354 0815
aki.leinonen@hyvinkaa.fi

Työllisyyspalveluiden esimiestehtävät, toiminnan koordinoiminen, talouden seuranta ja verkostoyhteistyö.

Harri Salomäki työhönvalmentaja
p. 040 662 4975

Hyvinkääläisten työttömien työnhakijoiden valmennus ja ohjaaminen avoimille työmarkkinoille tai opintoihin.
Työnantajien auttaminen rekrytoinneissa ja työllistämisen taloudellisten tukien haussa.

Usko Saarinen  työhönvalmentaja
p. 040 848 0143 
usko.saarinen@hyvinkaa.fi

Hyvinkääläisten työttömien työnhakijoiden valmennus ja ohjaaminen avoimille työmarkkinoille tai opintoihin.
Työnantajien auttaminen rekrytoinneissa ja työllistämisen taloudellisten tukien haussa.

Marju Vuorinen työhönvalmentaja
p. 040 689 7524 
marju.vuorinen@hyvinkaa.fi

Hyvinkääläisten työttömien työnhakijoiden valmennus ja ohjaaminen avoimille työmarkkinoille tai opintoihin. Työnantajien auttaminen rekrytoinneissa ja työllistämisen taloudellisten tukien haussa.

Katri Malmberg työllisyyssihteeri
p. 040 5890 840
katri.malmberg@hyvinkaa.fi

Palkkatuki-, oppisopimuskoulutus- sekä työkokeilupaikkojen etsiminen kaupungin toimialoilta hyvinkääläisille työttömille työnhakijoille sekä velvoitetyöllistettäville.

Anne Moilanen työllisyyssihteeri
p. 0400 523 159
anne.moilanen@hyvinkaa.fi

Palkkatuki-, oppisopimuskoulutus- sekä työkokeilupaikkojen etsiminen kaupungin toimialoilta hyvinkääläisille työttömille työnhakijoille sekä velvoitetyöllistettäville.

Kirsti Peled ura- ja rekrytointisihteeri
p. 040 194 9727
kirsti.peled@hyvinkaa.fi

Perusopetuksen ja varhaiskasvatuksen sijaisvälitys.

 

Päivitetty 26.3.2020 Tulosta