Hyvinkään kaupungin sosiaalisen median kanavat

Alle on listattu kaikki ne sosiaalisen median kanavat, joissa kaupungin yksiköt ovat mukana.

 

Hyvinkään kaupunki Kuvassa facebookin logo Kuvassa twiterin logo Kuvassa instagramin logo Kuvassa linkedin logo Kuvassa YouTuben logo

VisitHyvinkää

facebookin logo        
Hyvinkään Terveysmetsä LInkki terveysmetsän facebook-sivulle        
           

Hyvinkään liikuntapalvelut

facebookin logo   Kuvassa instagramin logo    

Sveitsin Uimala

facebookin logo        

Hyvinkään kaupunginkirjasto

Kuvassa facebookin logo   Kuvassa instagramin logo   Kuvassa YouTuben logo

Hyvinkään Taidemuseo

Kuvassa facebookin logo Kuvassa twiterin logo Kuvassa instagramin logo   Kuvassa YouTuben logo
Hyvinkääsali Kuvassa facebookin logo        
Hyvinkään Opisto Kuvassa facebookin logo   Kuvassa instagramin logo    
Hyvinkään lukio
(Hyvinkään Yhteiskoulun lukio ja Sveitsin lukio)
Kuvassa facebookin logo Kuvassa instagramin logo
Englanninkieliset luokat Kuvassa facebookin logo Kuvassa instagramin logo
Martinkoulu Kuvassa instagramin logo
Puolimatkan koulu Kuvassa instagramin logo
Tapainlinnan mediapaja Kuvassa instagramin logo
Svenska skolan i Hyvinge Kuvassa instagramin logo
Hyvinkään avoimet päiväkodit / Pikku-Veturi ja Päiväpirtti  Kuvassa facebookin logo        
Kotouttamispalvelut Kuvassa facebookin logo        
Nuorisopalvelut          
- Nuorten Hyvinkää Kuvassa facebookin logo       Kuvassa YouTuben logo
- Nuortentila Spotti Kuvassa facebookin logo        
- Pelitalo Kuvassa facebookin logo        
- Hygezine Kuvassa facebookin logo       Kuvassa YouTuben logo
Lasten ja nuorten kuvataidekoulu Kuvassa facebookin logo   Kuvassa instagramin logo  

Kuvassa YouTuben logo

Hyvinkään keskustan kehittäminen Kuvassa facebookin logo        
Hyvinkään kaavoitus Kuvassa facebookin logo        
Hyvinkään Vesi       Kuvassa twiterin logo      
Hyvinkään Ympäristöfoorumi Kuvassa facebookin logo        
My Way Hyvinkää Kuvassa facebookin logo        

Nuorisopalveluiden työntekijät somessa

Alta voit tarkistaa, että olet aina tekemisissä oikean henkilön kanssa.

Nuorisotyöntekijät, ohjaajat

  • Mika (FB: Mika Nupa Hyvinkää, WA: 0408221873)
  • Christa (FB: Christa Nupa Hyvinkää, SC: christanupa, IG: christanupa, WA: 0406374637)
  • Henna (FB: Henna Nupa Hyvinkää, SC: hennanupa, IG: hennanupa, WA: 0405460407)
  • Jenni (FB: Jenni Nupa Hyvinkää, IG: jenninupa, WA: 0406685040)
  • Jenna (FB: Jenna Nupa Hyvinkää, SC: jennanupa, IG: jennanupa, WA: 0405358892)
  • Mikko (FB: Mikko Nupa Hyvinkää, SC: mikko_nupa, WA: 0407257883)
  • Suski (FB: Suski Nupa Hyvinkää, SC: suskinupa, IG: suskinupa, WA: 0405497196)
  • Ville (FB: Ville Nupa Hyvinkää, IG: villenupa, WA: 0407062535)

Erityisnuorisotyöntekijät

  • Anni (FB: Anni Nupa Hyvinkää, SC: anninupa, IG: anninupa, WA: 0406304784)
  • Satu (SC: satunupa, IG: satunupa, WA: 0407760139)

Kouluvalmentajat Snapchatissä

Anna Ihalmo, Tapainlinna
Rosa-Maria Roth, Vehkoja - rosa_vehkoja
Nelli Lyijynen, Puolimatka
Riikka Tuomi, Härkävehmas - riikkakoululta
Salli Säkäjärvi, Pohjoispuisto - salli.pohjis

Päivitetty 13.4.2021