Päiväkotien yhteystiedot

Aamutuulen päiväkoti ja kerho
Nopon päiväkoti
Päivi Peltonen
Aamutuulentie 4
05440 Hyvinkää
p. 040 641 8362
paivi.peltonen@hyvinkaa.fi

                    

Anttilantalon päiväkoti
Hyvinkäänkylän koulun esiopetusryhmä
Paavolan koulun esiopetusryhmä
päiväkodin johtaja
Anne Lehtimäki
Niemisentie 1
05830 Hyvinkää
p. 040 351 3450
anne.lehtimaki@hyvinkaa.fi

Hakalantalon päiväkoti
Metsäkuusen päiväkoti
päiväkodin johtaja
Tuija Mustonen
Niinipuuntie 5
05460 Hyvinkää
p. 040 821 6981
tuija.mustonen@hyvinkaa.fi

 

Hangonsillan päiväkoti
Avoin päiväkoti Pikku-Veturi
Avoin päiväkoti Päiväpirtti
päiväkodin johtaja
Leena Kallio
Suutarinkatu 4
05900 Hyvinkää
p. 0400 375 632
leena.kallio@hyvinkaa.fi

Kaupunkisillan päiväkoti
Perhepäivähoito
päiväkodin johtaja
Tuija Kouhia
Santasillankatu 11
05820 Hyvinkää
p. 040 833 4163
tuija.kouhia@hyvinkaa.fi

 

Kenttäkadun päiväkoti
päiväkodin johtaja
Päivi Paasonen
Kenttäkatu 11
05800 Hyvinkää
p. 040 631 8091
paivi.paasonen@hyvinkaa.fi

Kruununmaan päiväkoti
Kruununpuiston päiväkoti

päiväkodin johtaja
Anna-Maija Laakkonen
Talonpojankatu 2
05830 Hyvinkää
p. 0400 373 682
anna-maija.laakkonen@hyvinkaa.fi

 

Martin päiväkoti
Martintalon päiväkoti
päiväkodin johtaja
Eeva Torkkeli
Niittymäenraitti 6
05810 Hyvinkää
p. 040 833 6586
eeva.torkkeli@hyvinkaa.fi

Martinkaaren päiväkoti
Talvisillan päiväkoti
päiväkodin johtaja
Riitta Karpinski
Niittymäentie 4
05810 Hyvinkää
p. 040 358 4820
riitta.karpinski@hyvinkaa.fi

 

Paavolan päiväkoti
Jussilankadun päiväkoti
Kapulan esiopetusryhmä
päiväkodin johtaja
6.7.2020 - 10.1.2021 vs. päiväkodin johtaja Sari Jussila
Jussilankatu 9
05880 Hyvinkää
p. 040 514 5832
kaupungin s-postiosoitteet etunimi.sukunimi@hyvinkaa.fi

Punaojan päiväkoti
Hiidenkiukaan päiväkoti
päiväkodin johtaja
Outi Salonsaari
Saviojantie 13
05810 Hyvinkää
p. 040 356 1230
outi.salonsaari@hyvinkaa.fi

 

Tanssikallion päiväkoti
Ridasjärven päiväkoti
Aseman koulun esiopetusryhmä
päiväkodin johtaja
Tanja Palosaari
Tanssikallionkatu 5
05810 Hyvinkää
p. 040 158 2910
tanja.palosaari@hyvinkaa.fi

Vehkojan päiväkoti
päiväkodin johtaja
Teemu Nikkola
Karsikkotie 3
05840 Hyvinkää
p. 040 351 9133
teemu.nikkola@hyvinkaa.fi

   
Päivitetty 5.7.2019