Päiväkotien yhteystiedot

Aamutuulen päiväkoti ja kerho
Pikku-Tapiksen kerho

päiväkodin johtaja
Erkki Leskinen
Aamutuulentie 4
05440 Hyvinkää
p. 040 641 8362
erkki.leskinen@hyvinkaa.fi

                    

Hakalantalon päiväkoti
Metsäkuusen päiväkoti
päiväkodin johtaja
Tuija Mustonen
Niinipuuntie 5
05460 Hyvinkää
p. 040 821 6981
tuija.mustonen@hyvinkaa.fi

 

Hangonsillan päiväkoti
Pikku-Veturi
Päiväpirtti
päiväkodin johtaja
Leena Kallio
Suutarinkatu 4
05900 Hyvinkää
p. 0400 375 632
leena.kallio@hyvinkaa.fi

Kaupunkisillan päiväkoti
Perhepäivähoito
päiväkodin johtaja
Tuija Kouhia
Santasillankatu 11
05820 Hyvinkää
p. 040 833 4163
tuija.kouhia@hyvinkaa.fi

 

Kenttäkadun päiväkoti
päiväkodin johtaja
Päivi Paasonen
Kenttäkatu 11
05800 Hyvinkää
p. 040 631 8091
paivi.paasonen@hyvinkaa.fi

Kruununmaan päiväkoti
Puolimatkan koulun ryhmä

päiväkodin johtaja
Outi Salonsaari
Talonpojankatu 2
05830 Hyvinkää
p. 040 769 4036
outi.salonsaari@hyvinkaa.fi

 

Martin päiväkoti
Martintalon päiväkoti
päiväkodin johtaja
Päivi Peltonen
Niittymäenraitti 6
05810 Hyvinkää
p. 040 833 6586
paivi.peltonen@hyvinkaa.fi

 

Martinkaaren päiväkoti
Perhepäivähoito (Martin ja Hakalan alue)
päiväkodin johtaja
Teemu Nikkola
Niittymäentie 4
05810 Hyvinkää
p. 040 358 4820
teemu.nikkola@hyvinkaa.fi

Paavolan päiväkoti ja kerho
Jussilankadun päiväkoti
päiväkodin johtaja
Soili Kohtamäki
Jussilankatu 9
05880 Hyvinkää
p. 040 514 5832
soili.kohtamaki@hyvinkaa.fi

 

Punaojan päiväkoti
Hiidenkiukaan päiväkoti ja kerho
päiväkodin johtaja
Irma Paavonkallio
Saviojantie 13
05810 Hyvinkää
p. 040 356 1230
irma.paavonkallio@hyvinkaa.fi

Tanssikallion päiväkoti ja kerho
Ridasjärven päiväkoti
päiväkodin johtaja
Tanja Palosaari
Tanssikallionkatu 5
05810 Hyvinkää
p. 040 158 2910
tanja.palosaari@hyvinkaa.fi

 

Vehkojan päiväkoti
Nopon päiväkoti
vs. päiväkodin johtaja
Riitta Karpinski
Karsikkotie 3
05840 Hyvinkää
p. 040 351 9133
riitta.karpinski@hyvinkaa.fi

Päivitetty 1.12.2017 Tulosta

 Linkki kaupungin etusivulle

 

  

Lähetä e-kortti

 

 

 

Työntekijöille: 
webmail
Opettajat:
- outlook.com/edu.hyvinkaa.fi 

OTA YHTEYTTÄ

PL 86 / Kankurinkatu 4-6
05801 Hyvinkää
p. 019 459 11*
kirjaamo@hyvinkaa.fi
    
Kartta Villatehtaan alueesta 

Kaupungin sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@hyvinkaa.fi
   
Avoinna:
ma-to klo 8-16, pe klo 8-15

   

PALAUTE

Lähetä palautetta

Puhelinvaihde 019 459 11*

VERKKOLASKUT & OSOITE

Verkkolaskutunnus  ja osoite:

verkkolaskuosoite OVT003701258660

operaattori CGI 003703575029

Kaupungin Y-tunnus: 0125866-0

 

PAPERILASKUJEN TOIMITUKSET:
  

Hyvinkään kaupunki
Ostolaskujen käsittely
PL 1
05801 HYVINKÄÄ