Kasvun ja oppimisen tuen yhteystiedot

Konsultoivat varhaiskasvatuksen erityisopettajat

- Hiidenkiukaan päiväkoti
- Martin ja Martintalon päiväkoti
- Martinkaaren päiväkoti
- Tanssikallion ja Ridasjärven päiväkoti

Sari Väike-Hirvonen
Hiidenkiukaan päiväkoti
Hiidenkiukaantie 2
05460 Hyvinkää
p. 040 521 6092
sari.vaike-hirvonen@hyvinkaa.fi

 

- Jussilankadun päiväkoti
- Paavolan päiväkoti
- Paavolan koulun esiopetus
- Kapulan ryhmä
- Kaupunkisillan päiväkoti
- Perhepäivähoito
Mia Vihersalo-Nieminen
Jussilankadun päiväkoti
Jussilankatu 9
05880 Hyvinkää
p. 040 558 4893
mia.vihersalo-nieminen@hyvinkaa.fi

 

- Punaojan päiväkoti
- Kenttäkadun päiväkoti
- Kruununmaan päiväkoti
- Yksityiset
päiväkodit: Touhula Riemurinne, Luontopäiväkoti Otava, Päiväkoti Lumo ja Pilke-päiväkodit

Anu Kopposela
Punaojan päiväkoti
Saviojantie 13
05810 Hyvinkää
p. 040 766 2261
anu.kopposela@hyvinkaa.fi

 

- Hangonsillan päiväkoti
- Aseman koulun esiopetus
- Hakalantalon päiväkoti
- Metsäkuusen päiväkoti
- Kruununpuiston päiväkoti
- Talvisillan päiväkoti
- Yksityiset päiväkodit: Folkhälsans daghem i Hyvinge, Kids' Valley

Pirjo Sivén
Hangonsillan päiväkoti
Suutarinkatu 4
05900 Hyvinkää
p. 040 485 8842
pirjo.siven@hyvinkaa.fi

 

- Anttilantalon päiväkoti
- Hyvinkäänkylän koulun esiopetus
- Vehkojan päiväkoti
- Aamutuulen päiväkoti
- Nopon päiväkoti
- Perhepäivähoito

Pirjo Honkanen
Anttilantalon päiväkoti
Niemisentie 1
05830 Hyvinkää
p. 040 718 6440
pirjo.honkanen@hyvinkaa.fi

Varhaiskasvatuksen psykologin palvelut

Psykologi

Nina Ahllund
Kruununpuiston päiväkoti
Juhaninkatu 10
05830 Hyvinkää
p. 040 835 4580
nina.ahllund@hyvinkaa.fi

Yhteisöllisen toiminnan puheterapia

Yhteisöllisen toiminnan puheterapeutti

Taina Olkinuora
Kenttäkatu 11
05800 Hyvinkää
p. 040 861 5945
taina.olkinuora@hyvinkaa.fi

Monikielisyys ja –kulttuurisuus varhaiskasvatuksessa

Varhaiskasvatuksen Suomi toisena kielenä -opettaja

Virpi Hämäläinen
Kenttäkadun päiväkoti
Kenttäkatu 11
05800 Hyvinkää
p. 040 517 6128
virpi.hamalainen@hyvinkaa.fi

Kasvun ja oppimisen tuen esimies

Varhaiskasvatuksen koordinaattori

Riitta Peltonen-Hietamäki
Kankurinkatu 4-6
05800 Hyvinkää
p. 040 514 5831
riitta.peltonen-hietamaki@hyvinkaa.fi

Päivitetty 16.8.2018