Yhteystiedot

Tapainlinnan koulu luokat 3-9

Torikatu 30
05800 Hyvinkää
fax 019 459 2770

Opetushenkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@edu.hyvinkaa.fi. Muun henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@hyvinkaa.fi. Poikkeukset on kirjattu jokaisen henkilön kohdalle erikseen.

Rehtori Silfverberg Krista
p. 019 459 2789 (040 829 2543)

Apulaisjohtaja Jouni Naumanen
p. 050 4650333

Koulusihteeri Sanna Tiikkaja
p. 019 459 2772 (040 155 6302)

Opettajien työtila
p. 019 459 2777

Kouluisäntä Tuomo Jokiaho  p. 019 459 4075

Vahtimestari  Tauno Savolainen, p. 019 459 4050 / 040 571 8290

Ateriapalvelut/keittiö  p. 019 459 2785

Siistijät p. 019 459 2786

Terveydenhoitajat:

Alakoulu
Paula Oksanen
p. 050 497 0049
sähköposti
 paula.oksanen@keusote.fi

Yläkoulu
Soili Hovi
 p. 050 497 0063
sähköposti soili.hovi@keusote.fi

IP-kerho p. 019 459 4871 (040 689 3711)

Koulukuraattori luokat 1-9 Kati Riihelä 040 8074 122 kati.riihela@keusote.fi

Koulupsykologi Pia Tarvo 040 8074 127 pia.tarvo@keusote.fi

Oppilaanohjaajat
Sisko-Liisa Tervahauta
p. 019 459 4559 (040 481 7275) 
Kaisa Niemistö 
p. 040 4802897

Erityisopettajat
LK 1. - 5 Henna Niinikoski p. 019 459 2857 (040 766 7847)
LK 6. - 7. Jesse Perttunen
LK 8. Suvi Väärälä
LK 9.Pirkko Pelkonen

Pienryhmä 3.- 4. lk. Vuorela Tarja
Pienryhmä 7.lk - 8.lk.  Sari Iho
Pienryhmä 9 lk.  Vallioniemi Anne-Mari

Liikunnanopettajat
Anu Kaplas p. 019 459 4474 (040 175 8883)
Lauri Nurminen p. 019 459 2773 (040 643 4407)
Jari Tohni
p. 019 459 5024 (040 175 8886)

Iltapäiväkerho
Juutela Tarja
Pulkkinen Eija
p.040 6893711

TVT-vastaavat p. 019 459 2783 (040 621 2587)

Muiden opettajien tavoittaminen

Nopea ja helppo tapa on lähettää opettajille Wilma-viesti. Poissaoloilmoitukset toivomme ensisijaisesti Wilman kautta.

Puhelimitse opettajat tavoittaa opettajien työtilan numerosta 019 459 2777, johon voi jättää myös soittopyynnön (ei puhelinvastaajaan).

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@edu.hyvinkaa.fi

Allén Kirsi (KAllen), venäjän kieli (pääkoulu Hyvinkään lukio)

Bergman Anne (AB), kielet

Bergman Merja (MB), matemaattiset aineet, lv.8A

Ekstrand Päivi (PE), koulunkäynninohjaaja

Harjunpää Minna (HaMi), historia, yhteiskuntaoppi, ET, matematiikka, lv. 7E

Hokkanen Terhi, (TeH) matemaattiset aineet, lv. 9A

Hupli-Laine Pia (PHL), suomen kieli ja kirjallisuus, lv.8D

Hyttinen Minna (MiHy), musiikki, lv.8C

Ihalmo Anna (AI), kouluvalmentaja

Issakainen Sari (SI), kuvataide

Ivanoff-Tenkanen Sari (SITe), kotitalous

Jalava Pia koulunkäynninohjaaja 

Jeskanen Eija (EJe), luokanopettaja 3A

Jouhkimo Marko (MaJo) tekninen työ, matemaattiset aineet

Kajosaari Johanna (JoKa), kielet, lv.7D

Kalmi Minttu (MKal), biologia ja maantieto lv.7F

Kanto Riitta (RK), koulunkäynninohjaaja

Kaplas Anu (AKa), liikunta, lv.8G

Kielenniva Leena (LeKi), luokanopettaja 4A

(Kinnunen Laura (LKi), matemaattiset aineet)

Kokkonen Jutta, lukuvalmentaja

Korhonen Heidi (HK),  koulunkäynninohjaaja

Korpela Aki (AKo), kielet, lv.7C

Koskilinna Jussi (JuKo), matemaattiset aineet

Kumpuniemi Marita (MaKu), tekstiilityö

(Kärnä Päivi (PäK), biologia ja maantieto, yrittäjyyskasvatus)

Laiho Anne (Alai), luokanopettaja 1A, tekstiilityö

Liimatta Kati (KL), biologia ja maantieto, terveystieto, yrittäjyyskasvatus 9G

Lipsonen Jenni (JLI), koulunkäynninohjaaja 1.–2. luokat

Luli Uran (LulU) islam

Luomala Minna (MLu), suomen kieli ja kirjallisuus, lv.7B

Lähteinen Tarja (TaL) luokanopettaja 4B

Meronen Päivi (PMer), luokanopettaja 2A

Mielikäinen Sanna (SM), suomen kieli ja kirjallisuus, lv.9D

Mönkkönen Konsta (MöKo), matematiikka, tietotekniikka, lv.8E

Naumanen Jouni (JN), historia ja yhteiskuntaoppi

Niemistö Kaisa (KN), oppilaanohjaus

Nurminen Lauri (LN), liikunta, terveystieto, lv.9E

Paavola Karoliina (PaaKa), espanjan kieli (pääkoulu Hyvinkään lukio)

Pajulahti-Kiiskinen Marjo (MPK), terveystieto, luokanopettaja 6A

Pelkonen Jussi (JPe), historia ja yhteiskuntaoppi

Ella Pietilä, koulunkäynninohjaaja

Pullinen Saara (SP), resurssiopettaja, lv.8F

(Pässilä Noora (NoP), kotitalous)

Riikonen Joni-Markus (JR), tekninentyö

Rydberg Irene (IRy) kotitalous, suomen kieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä

Röppänen Anni (ARö), ortodoksinen uskonto, luokanopettaja 6B

Salminen Tanja (Tasa), luokanopettaja 5A

Salonen Henrietta (HeSa) koulunkäynninohjaaja 

(Salovaara Heini (HeSa), liikunta, terveystieto)

Sariola-Nieminen Heini (Shei), kotitalous, lv.7G

Syväsola Päivi (Syv), biologia ja maantieto, yrittäjyyskasvatus

Tohni Jari (JT), liikunta

Tsutsunen Laura (LT), kielet

Tuohimaa Saija (STu), kielet, lv. 9C

Valo Taina (TVa), matemaattiset aineet, lv. 7A

Vatsia Marjo (MaVa), kielet, yrittäjyyskasvatus, lv.8B

Vuorenmaa Noora (Vuon), musiikki

Wessman Marco (MW), matemaattiset aineet

Viitala Sirpa (SVi), koulunkäynninohjaaja

Wikberg Lauri (LW),  koulunkäyntiohjaaja pienryhmä

Yli-Juuti Riitta  (YJR), matemaattiset aineet

Päivitetty 9.1.2023