Yhteystiedot

Tapainlinnan koulu luokat 3-9

Torikatu 30
05800 Hyvinkää
fax 019 459 2770

Opetushenkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@edu.hyvinkaa.fi. Muun henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@hyvinkaa.fi. Poikkeukset on kirjattu jokaisen henkilön kohdalle erikseen.

Rehtori Monna Poikolainen
p. 019 459 2789 (040 829 2543)

Apulaisjohtaja Jouni Naumanen

Koulusihteeri Sanna Tiikkaja
p. 019 459 2772 (040 155 6302)

Opettajien työtila
p. 019 459 2777

Martin toimipiste
p. 019 459 4524 (040 744 1191)

Kouluisäntä Tuomo Jokiaho  p. 019 459 4075

Vahtimestari  Tauno Savolainen, p. 019 459 4050 / 040 571 8290

Ateriapalvelut/keittiö  p. 019 459 2785

Siistijät p. 019 459 2786

Terveydenhoitaja
Soili Hovi p. 050 497 0063
sähköposti soili.hovi@keusote.fi

Koulukuraatori luokat 1-9 Kati Riihelä p. 019 459 5166 (040 637 6979)

Koulupsykologi Pia Tarvo p. 019 459 4098  (040 842 9804)

Oppilaanohjaajat Sisko-Liisa Tervahauta p. 019 459 4559 (040 481 7275) ja Kaisa Niemistö

Erityisopettajat
LK 1. - 4 Henna Niinikoskip. 019 459 2857 (040 766 7847)
LK 5. - 7. Jesse Perttunen
LK 8. - 9.Pirkko Pelkonen

Pienryhmä 3-4 lk. Anne-Mari Vallioniemi
Pienryhmä  8.lk.  Krista Silfverberg 
Pienryhmä 7.ja 9 lk. Sari Iho

Liikunnanopettajat
Anu Kaplas p. 019 459 4474 (040 175 8883)
Lauri Nurminen p. 019 459 2773 (040 643 4407)
(Heini Salovaara)
p. 019 459 2773 (040 643 4407)
Jari Tohni
p. 019 459 5024 (040 175 8886)

TVT-vastaavat p. 019 459 2783 (040 621 2587)

Muiden opettajien tavoittaminen

Nopea ja helppo tapa on lähettää opettajille Wilma-viesti. Poissaoloilmoitukset toivomme ensisijaisesti Wilman kautta.

Puhelimitse opettajat tavoittaa opettajien työtilan numerosta 019 459 2777, johon voi jättää myös soittopyynnön (ei puhelinvastaajaan).

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@edu.hyvinkaa.fi

Allén Kirsi (KAllen), venäjän kieli (pääkoulu Hyvinkään lukio)

Bergman Anne (AB), kielet

Bergman Merja (MB), matemaattiset aineet, lv.7A

Minna Harjunpää (HaMi) luokanopettaja 4A, historia

Hokkanen Terhi, (TeH) matemaattiset aineet, lv. 8A

Hupli-Laine Pia (PHL), suomen kieli ja kirjallisuus, lv.7D

Hyttinen Minna (MiHy), musiikki, lv.7C

Ihalmo Anna (AI), kouluvalmentaja

Issakainen Sari (SI), kuvataide, kuvankäsittely, lv.9C

Jeskanen Eija (EJe), luokanopettaja 2M

(Jouhkimo Marko (MaJo) tekninen työ, matemaattiset aineet)

Kajosaari Johanna (JoKa), kielet

Kalmi Minttu (MKal), biologia ja maantieto

Kanto Riitta (RK), koulunkäynninohjaaja

Kaplas Anu (AKa), liikunta, terveystieto, lv.9B

Kattelus Johanna (KaJo), luokanopettaja 3B

Keramo Anne (AK) koulunkäynninohjaaja

Kielenniva Leena (LeKi), luokanopettaja 3A

Kinnunen Laura (LKi), matemaattiset aineet, lv.8B

Korhonen Heidi,  koulunkäynninohjaaja

Korpela Aki (AKo), kielet

Koskilinna Jussi (JuKo), matemaattiset aineet, lv. 9A

Kumpuniemi Marita (MaKu), tekstiilityö

(Kärnä Päivi (PäK), biologia ja maantieto, yrittäjyyskasvatus, lv. 9B)

Laiho Anne (Alai), luokanopettaja 6B

Lappalainen Niko (LapN) historia ja yhteiskuntaoppi

(Liimatta Kati (KL), biologia ja maantieto, terveystieto, yrittäjyyskasvatus)

Lipsonen Jenni (JLI), koulunkäynninohjaaja 1.–2. luokat

Luomala Minna (MLu), suomen kieli ja kirjallisuus

Lähteinen Tarja (TaL), luokanopettaja 6A

Meronen Päivi (PMer), luokanopettaja 1M

Mielikäinen Sanna (SM), suomen kieli ja kirjallisuus, lv.8D

Mäkinen Arttu, koulunkäynninohjaaja

Mäntylä Katja (KMä) luokanopettaja 3A

Mönkkönen Konsta (MöKo), matematiikka, tietotekniikka

Naumanen Jouni (JN), historia ja yhteiskuntaoppi

Niemistö Kaisa (KN), uskonto, ET, oppilaanohjaus, lv. 9D

Nurminen Lauri (LN), liikunta, terveystieto, lv.8E

Oksanen Pekka (POKS) alakoulun tekninentyö

Paavola Karoliina (PaaKa), espanjan kieli (pääkoulu Hyvinkään lukio)

Pajulahti-Kiiskinen Marjo (MPK), luokanopettaja 5A

Pelkonen Jussi (JPe), historia ja yhteiskuntaoppi, lv. 9E

Pullinen Saara (SP), kotitalous, lv.7F

Pässilä Noora (NoP), kotitalous

Riikonen Joni-Markus (JR), tekninentyö

Röppänen Anni (ARö), ortodoksinen uskonto, luokanopettaja 5B

(Salovaara Heini (HeSa), liikunta, terveystieto)

(Sariola-Nieminen Heini (Shei), kotitalous, lv.7F)

Talvitie Nelli (NTa) matematiikka

Tommi Sirviö (TS), biologia ja maantieto

Tohni Jari (JT), liikunta

Tsutsunen Laura (LT), kielet

Tuohimaa Saija (STu), kielet, lv. 8C

Valo Taina (TVa), matemaattiset aineet, lv. 8F

Vatsia Marjo (MaVa), kielet, yrittäjyyskasvatus, lv.7B

(Vuorela Tarja (TVu), luokanopettaja)

Wikberg Lauri (LW),  koulunkäyntiohjaaja pienryhmä

Yli-kauhaluoma Jaana (YJa) resurssiopettaja 

Päivitetty 20.4.2022