Hyvinkään lukio

Kenkätehtaankatu 1, 05900 Hyvinkää (Toistaiseksi osaan karttasovelluksista on syötettävä vaihtoehtoinen osoite Suutarinkuja 6)

Sähköpostit: hyvinkaanlukio@hyvinkaa.fi sekä hyvinkaanlukio.aikuislinja@hyvinkaa.fi

Rehtorit

Lukion rehtori Kirsi Silvennoinen, p. 040 530 1081, kirsi.silvennoinen@hyvinkaa.fi.

Kehittäjärehtori Jaakko Rainio, p. 040 741 0911, jaakko.rainio@hyvinkaa.fi

Lukion apulaisrehtori Jussi Sarkola, p. 0400 378 842 jussi.sarkola@hyvinkaa.fi.

Oppilaitossihteerit

Tarja Haukkasalo, p. 040 155 6307, tarja.haukkasalo@hyvinkaa.fi

Katja Jansson, p 040 155 6310, katja.jansson@hyvinkaa.fi

Heidi Torkkeli, p. 040 828 7236, heidi.torkkeli@hyvinkaa.fi

Opinto-ohjaajat

Sami Kaitero, p 040 4817272, sami.kaitero@hyvinkaa.fi.

Seppo Pyhälahti, p. 040 4817273, seppo.pyhalahti@hyvinkaa.fi

Anna Rajala, anna.rajala@edu.hyvinkaa.fi

Muita yhteystietoja

Opettajainhuone p. ???

Kiinteistönhoitajat:
päivällä Anssi Salmi p. 040 841 4282, anssi.salmi@hyvinkaa.fi
illalla Urho Korkkanen p. 0400 910 784, urho.korkkanen@hyvinkaa.fi

Keittiö, p. 040 155 6311, keittio-kipina@hyvinkaa.fi

Siivous, p. 040 672 5279 tai 040 503 1780

Vanhempainyhdistys

Päivitetty 12.4.2021