Hyvinkään lukio

Kenkätehtaankatu 1, 05900 Hyvinkää 
(Toistaiseksi osaan karttasovelluksista on syötettävä vaihtoehtoinen osoite Suutarinkuja 6)

Sähköpostit: hyvinkaanlukio@hyvinkaa.fi sekä hyvinkaanlukio.aikuislinja@hyvinkaa.fi

Rehtorit

Lukion rehtori Kirsi Silvennoinen, p. 040 530 1081, kirsi.silvennoinen@hyvinkaa.fi.

Kehittäjärehtori Jaakko Rainio, p. 040 741 0911, jaakko.rainio@hyvinkaa.fi

Lukion apulaisrehtori Jussi Sarkola, p. 0400 378 842 jussi.sarkola@hyvinkaa.fi.

Oppilaitossihteerit

Tarja Haukkasalo, p 040 155 6310, tarja.haukkasalo@hyvinkaa.fi

Heidi Torkkeli, p. 040 828 7236, heidi.torkkeli@hyvinkaa.fi

Opinto-ohjaajat

Sami Kaitero, p 040 4817272, sami.kaitero@hyvinkaa.fi.

Seppo Pyhälahti, p. 040 4817273, seppo.pyhalahti@hyvinkaa.fi

Muita yhteystietoja

Kiinteistönhoitajat:
Päivällä Anssi Salmi p. 040 841 4282, anssi.salmi@hyvinkaa.fi ja Pasi Hyytiäinen p. 040 831 5836, pasi.hyytiäinen@hyvinkaa.fi

Illalla Mikko Heikkinen p. 040 571 8292, mikko.heikkinen@hyvinkaa.fi

Keittiö, p. 040 155 6311, keittio-kipina@hyvinkaa.fi

Siivous, p. 040 672 5279 tai 040 503 1780

Vanhempainyhdistys

Kahvila Hehku

Kipinässä toimii yrittäjävetoinen kahvila Hehku. Kokous- ja tilaisuustarjoiluja voi tilata hehkufood@gmail.com tai puh. 050 358 5383

Kahvion aukioloajat 
5.9. alkaen ma-to klo 8-18 ja pe klo 8-14.30.

Päivitetty 23.9.2022

    

kaupungin tunnus valkoisena

In English 
På svenska

  

Työntekijöille: 
(webmail/sähköposti)

- Office.com

hyvinkaa.fi

visithyvinkaa.fi

 

face instan logo twitter youtube LinkedIn

OTA YHTEYTTÄ

Hyvinkään lukio
Kenkätehtaankatu 1,
05900 Hyvinkää 
hyvinkaanlukio@hyvinkaa.fi
hyvinkaanlukio.aikuislinja@hyvinkaa.fi
p. 019 459 11*

Yhteystietojen haku

Kaupungin sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@hyvinkaa.fi

 

   

VERKKOLASKUT & OSOITE

Verkkolaskuosoite/OVT 003701258660

Operaattori Telia/CGI 003703575029

 

Verkkolaskulla näkyvä osoite:

Hyvinkään kaupunki

003701258660
PL 299
02066 DOCUSCAN

  

Kaupungin ostolaskun vastaanottotapa on verkkolasku.

  

Kaupungin y-tunnus: 0125866-0