Hyvinkään lukio

Kenkätehtaankatu 1, 05900 Hyvinkää

Sähköpostit: hyvinkaanlukio@hyvinkaa.fi sekä hyvinkaanlukio.aikuislinja@hyvinkaa.fi

Hyvinkään lukio aloitti toimintansa 1.8.
Opetusta annetaan aluksi kahdessa toimipisteessä:
Sveitsissä ja Yhteiskoululla: Sveitsin sivut ja Yhteiskoulun sivut
Kipinään muutamme keväällä 2021.

Rehtorit

Lukion rehtori Kirsi Silvennoinen, p. 040 530 1081, kirsi.silvennoinen@hyvinkaa.fi.

Kehittäjärehtori Jaakko Rainio, p. 040 741 0911, jaakko.rainio@hyvinkaa.fi

Lukion apulaisrehtori Jussi Sarkola, p. 0400 378 842 jussi.sarkola@hyvinkaa.fi.

Oppilaitossihteerit

Jenni Forssen p. 040 155 6307, jenni.forssen@hyvinkaa.fi

Sirpa Hämäläinen, p. 040 155 6306, sirpa.hamalainen@hyvinkaa.fi

Katja Jansson, p 040 155 6310, katja.jansson@hyvinkaa.fi

Opinto-ohjaajat

Sami Kaitero, p 040 4817272, sami.kaitero@hyvinkaa.fi.

Seppo Pyhälahti, p. 040 4817273, seppo.pyhalahti@hyvinkaa.fi

Muita yhteystietoja

Opettajainhuone p. ???

Kiinteistönhoitajat ???, p. ???

Keittiö, ???, p. ???

Vanhempainyhdistys

Päivitetty 31.5.2020