Hyvinkään lukio

Kenkätehtaankatu 1, 05900 Hyvinkää 
(Toistaiseksi osaan karttasovelluksista on syötettävä vaihtoehtoinen osoite Suutarinkuja 6)

Sähköpostit: hyvinkaanlukio@hyvinkaa.fi sekä hyvinkaanlukio.aikuislinja@hyvinkaa.fi

Rehtorit

Lukion rehtori Kirsi Silvennoinen, p. 040 530 1081, kirsi.silvennoinen@hyvinkaa.fi.

Kehittäjärehtori Jaakko Rainio, p. 040 741 0911, jaakko.rainio@hyvinkaa.fi

Lukion apulaisrehtori Jussi Sarkola, p. 0400 378 842 jussi.sarkola@hyvinkaa.fi.

Oppilaitossihteerit

Tarja Haukkasalo, p 040 155 6310, tarja.haukkasalo@hyvinkaa.fi

Heidi Torkkeli, p. 040 828 7236, heidi.torkkeli@hyvinkaa.fi

Opinto-ohjaajat

Sami Kaitero, p 040 4817272, sami.kaitero@hyvinkaa.fi.

Seppo Pyhälahti, p. 040 4817273, seppo.pyhalahti@hyvinkaa.fi

Muita yhteystietoja

Kiinteistönhoitajat:
Päivällä Anssi Salmi p. 040 841 4282, anssi.salmi@hyvinkaa.fi ja Pasi Hyytiäinen p. 040 831 5836, pasi.hyytiäinen@hyvinkaa.fi

Illalla Mikko Heikkinen p. 040 571 8292, mikko.heikkinen@hyvinkaa.fi

Keittiö, p. 040 155 6311, keittio-kipina@hyvinkaa.fi

Siivous, p. 040 672 5279 tai 040 503 1780

Vanhempainyhdistys

Kahvila Hehku

Kipinässä toimii yrittäjävetoinen kahvila Hehku. Kokous- ja tilaisuustarjoiluja voi tilata hehkufood@gmail.com.

Kahvila avoinna ma-to klo 8-19, pe klo 8-14.30 ja la klo 10-14. Puhelin 050-3245081 arkisin 9-17.

Poikkeuksia aukiolossa: Viimeisellä kouluviikolla 20-22.12. auki klo 8-16 Lauantaisin suljettu ajalla 11.12.2021-9.1.2022. Kahvio Hehku suljettu ajalla 23.12.2021-9.1.2022.

Päivitetty 7.12.2020