LUKUJÄRJESTYKSET

Lukukausi 2022-2023

Pikalinkit lukujärjestyksiin

Maanantai >>
Tiistai >>
Keskiviikko >>
Torstai >>

PO4 työpajojen aikataulut >>
PO5 työpajojen aikataulut >>
PO6 työpajojen aikataulut >>


Opettajien yhteystiedot

Tulostettava lukujärjestys vuodelle 2022-23 


Lukukausi

Syyslukukausi Kevätlukukausi
29.8. - 15.12.2022 9.1.-18.5.2023

Syysloma vko 42 (17.-23.10.2022)

Talviloma vko 8 (20.-26.2.2023)

  

Merkkien selitykset

VK= Varhaisiän kuvataidekasvatus (lue lisää varhaisiän kuvataidekasvatuksesta >>)
PO= Perusopetus (lue lisää perusopetuksesta >>)
Ainenimillä kulkevat ryhmät= Syventävät opinnot (lue lisää syventävistä opinnoista >>)

 

Maanantai

Ryhmä Tila Klo

Piirustus 2
Tiina

2 15-17:15

PO 4
(A, B, C, D, E)
Kaisu, Miina, Nanna, Riitta, Tero

pima, 1, 3,  kuvanveisto, valokuvaus 15-17:15

PO 2D
Mari

PO 2E
Tiina

PO 3E
Miina

1, 2, 3 17:30-19

Animaatio 1
Nanna

Keramiikka 1
Marja

Kuvanveisto ja keramiikka
Riitta

Piirustus ja maalaus 1-2
Kaisu

valokuvaus, keramiikka, kuvanveisto, pima 17:45-20

 

Tiistai

Ryhmä Tila Klo

PO 2C
Mari

PO 3D
Tiina

PO 1B
Miina

1, 2, 3 15-16:30

PO 5
(A, B, C)
Elina, Marja, Tero

pima, grafiikka, valokuvaus, keramiikka 15-17:15

VK 1-2
Mari

PO 1A
Tiina

VK 3B
Miina

1, 2, 3 17-18:30

Animaatio 2
Tero

Keramiikka 1
Marja

Piirustus ja grafiikka
Elina

valokuvaus, keramiikka, pima 17:45-20

 

Keskiviikko

Ryhmä Tila Klo

PO 2A
Marja

PO 2B
Mari

3, 2 15:00-16:30
PO 3C
Elina
1 16-17.30
PO 6
(A, B, C)
Anne, Tero, Tiina
2, valokuvaus, pima 16-18:15
VK 2
Mari
3 17-18:30
Keramiikka 2
Marja
keramiikka 17-19:15
Kuvataide 1
Elina
1 18-20:15

 

Torstai

Ryhmä Tila Klo

PO 3A
Tiina

PO 3B
Kaisu

1, 2 15-16:30

Piirustus ja maalaus 3A?
Pilvi

Valokuvaus 1
Tero

pima, valokuvaus 15:30-17:45

VK 3A
Marja

PO 1C
Tiina

1,2 17-18:30

Piirustus ja maalaus 3B?
Pilvi

Video 1-2
Tero

pima, valokuvaus 18-20:15

 

PO4 työpajojen aikataulut

Ryhmä 1. jakso
29.8.-
10.10.2022
2. jakso
24.10.-
5.12.2022
3. jakso
12.12.2022-13.2.2023
4. jakso
27.2.-
3.4.2023
5. jakso
17.4.-
22.5.2023
PO 4A Animaatio
Nanna
Kuvanveisto
Riitta
Sarjakuva
Miina
Pima
Kaisu
Valokuvaus
Tero

PO 4B

Kuvanveisto
Riitta
Animaatio
Nanna
Valokuvaus
Tero
Sarjakuva
Miina
Pima
Kaisu
PO 4C Pima
Kaisu
Valokuvaus
Tero
Animaatio
Nanna
Kuvanveisto
Riitta
Sarjakuva
Miina
PO 4D Sarjakuva
Miina
Pima
Kaisu
Kuvanveisto
Riitta
Valokuvaus
Tero
Animaatio
Nanna
PO 4E Valokuvaus
Tero
Sarjakuva
Miina
Pima
Kaisu
Animaatio
Nanna
Kuvanveisto
Riitta

 

PO5 työpajojen aikataulut

Ryhmä 1. jakso
30.8.-
15.11.2022
2. jakso
22.11.2022-28.2.2023

3. jakso
7.3.-
16.5.2023

PO 5A Keramiikka
Marja

Valokuvaus
Tero

Piirustus ja grafiikka
Elina
PO 5B Piirustus ja grafiikka
Elina
Keramiikka
Marja
Valokuvaus
Tero
PO 5C Valokuvaus
Tero
Piirustus ja grafiikka
Elina
Keramiikka
Marja

 

PO6 työpajojen aikataulut

Ryhmä 1. jakso
31.8.-
16.11.2022
2. jakso
23.11.2022-1.3.2023
3. jakso
8.3.-
17.5.2023
PO 6A Kuvitus
Anne
Video
Tero
Piirustus ja maalaus
Tiina
PO 6B Piirustus ja maalaus
Tiina
Kuvitus
Anne
Video
Tero
PO 6C Video
Tero
Piirustus ja maalaus
Tiina
Kuvitus
Anne
Päivitetty 5.12.2022