Kuntouttava työtoiminta

Hyvinkään kaupunki järjestää kuntouttavaa työtoimintaa yhdessä kolmannen sektorin toimijoiden kanssa. Pajatoiminnalla, kaupungin eri hallintokunnilla ja kolmannen sektorin toimijoilla on tarjottavana monenlaisia mielekkäitä kuntouttavan työtoiminnan tehtäviä.

Kuntouttavaan työtoimintaan tullaan kunnan ja TE -palveluiden virkailijoiden yhdessä työnhakijan kanssa tekemän aktivointisuunnitelman kautta. Kuntouttavaan työtoimintaan päädyttäessä asiakkaasta tehdään kuntouttavan työtoiminnan toimeksianto. Yksilövalmentaja tapaa asiakkaan ja etsii hänen kanssaan yhdessä sopivan kuntouttavan työtoiminnan paikan. Kuntouttavan työtoiminnan tulee olla tekijälleen sisällöltään kiinnostavaa ja riittävän vaativaa.


Laki kuntouttavasta työtoiminnasta

Päivitetty 28.11.2017 Tulosta

Yhteystiedot

Asiakasneuvonta
040 809 4102

Yksilövalmentaja
 
Salla Heiskanen
 
040 527 3028 
 
salla.heiskanen@hyvinkaa.fi

Yksilövalmentaja
 Maarit Porttinen  
 0400 804 502
 maarit.porttinen@hyvinkaa.fi

Yksilövalmentaja
 Sari Herva
 040 638 6894
 sari.herva@hyvinkaa.fi

Yksilövalmentaja
 Piia Suomi
 040 707 7416
 piia.suomi@hyvinkaa.fi

Ryhmäohjaaja
 Eija Hurme
 040 638 6186
 eija.hurme@hyvinkaa.fi

Ryhmäohjaaja
 Ismo Pitkänen
 040 6374941
 ismo.pitkanen@hyvinkaa.fi

Työllisyyden hoidon esimies 
 Jaakko Antikainen 
 040 669 3859 
 jaakko.antikainen@hyvinkaa.fi

 Linkki kaupungin etusivulle

 

  

Lähetä e-kortti

 

 

 

Työntekijöille: 
webmail
Opettajat:
- outlook.com/edu.hyvinkaa.fi 

OTA YHTEYTTÄ

SOSIAALI- JA TERVEYSTOIMI
PL 46 / Kankurinkatu 4-6
05801 Hyvinkää
p. 019 459 11*
sosiaalijaterveys@hyvinkaa.fi
Avoinna:
ma-to klo 8-16 ja pe klo 8-15
   
Kartta Villatehtaan alueesta
  
Kaupungin sähköpostiosoitteet:

etunimi.sukunimi@hyvinkaa.fi

  

PALAUTE

Lähetä palautetta

Puhelinvaihde 019 459 11*

VERKKOLASKUT & OSOITE

Verkkolaskutunnus  ja osoite:
OVT-tunnus   003701258660
verkkolaskuosoite 003701258660
operaattori OpusCapita Group Oy
(välittäjän tunnus 003710948874)
Kaupungin Y-tunnus: 0125866-0
  

SEURAA MEITÄ SOMESSA