Yhteystiedot

Sähköpostiosoitteet muuttuvat 14.1.2019 alkaen: etunimi.sukunimi@keusote.fi

Pihlajan henkilökunta

Perhehoidon esimies

Jaana Venetkoski
perhehoidon esimies, PRIDE-kouluttaja
sosiaalityöntekijä, KM
p. 040 165 9652
jaana.venetkoski@hyvinkaa.fi

Sosiaalityöntekijät

Tiina Leppänen
sosiaalityöntekijä, PRIDE- ja LyPe-kouluttaja 
YTM 
p. 040 155 4409 
tiina.leppanen@hyvinkaa.fi 

Terhi Tammela
sosiaalityöntekijä, PRIDE-kouluttaja, Solmuja parisuhteessa -neuvoja
VTM, sosionomi AMK
p. 040 162 9903
terhi.tammela@hyvinkaa.fi

Sosiaaliohjaajat

Tukiperheasiat  

Sari Holmi
sosiaaliohjaaja, SILTA-ohjaaja
sosionomi AMK
p. 040 653 1462 
sari.holmi@hyvinkaa.fi

Pitkäaikainen perhehoito ja sijaishoitajat

Pia Karjalainen
sosiaaliohjaaja
sosionomi-diakoni AMK
p. 040 641 6237
pia.karjalainen@hyvinkaa.fi

Vastuualue lapsen sijoittajakunnan mukaan: Tuusula, Hyvinkää

Annu Kettunen
sosiaaliohjaaja 
sosionomi AMK
p. 040 653 1198
annu.kettunen@hyvinkaa.fi

Vastuualue lapsen sijoittajakunnan mukaan: Järvenpää, Kerava

Jonna Tukiainen
sosiaaliohjaaja 
sosionomi AMK 
p. 040 165 9676
jonna.tukiainen@hyvinkaa.fi

Vastuualue lapsen sijoittajakunnan mukaan: Hyvinkää, Nurmijärvi, Mäntsälä ja Pornainen 

Lyhytaikainen perhehoito, koko perheen sijoitus

Tuija Toivonen 
sosiaaliohjaaja, perhehoidon mentoritoiminnan koordinointi ja ohjaus,
Solmuja parisuhteessa -neuvoja, SILTA-ohjaaja
sosiaaliohjaaja, työnohjaaja 
p. 040 155 4410 
tuija.toivonen@hyvinkaa.fi

Sihteerit

sähköposti: pihlaja_sihteerit@hyvinkaa.fi

puhelinnumerot:
040 631 8761 (Pihlajan perheiden palkkioiden maksuihin liittyvät asiat ensisijaisesti tähän numeroon)
040 155 4408 (Pihlajan kuntien kuntalaskuihin liittyvät asiat ensisijaisesti tähän numeroon)

Palkkahallinnon yhteystiedot

Verokortit lähetetään suoraan KuntaProlle. Palkkiolaput lähetetään Pihlajaan.

 

KuntaPro

Autoasemankatu 1

04300 Tuusula

 

hr-asiakaspalvelu@kuntapro.fi

Päivitetty 17.1.2019 Tulosta

Perhehoitoyksikkö Pihlaja 

Suutarinkatu 2 H
05800 Hyvinkää

Päivystys ark. klo 9-15
p. 040 155 4411

Faksi: 019 450 635

Postiosoite: 
Perhehoitoyksikkö Pihlaja
Keski-Uudenmaan sote-kuntayhtymä                 
PL 46
05801 Hyvinkää

Kaikille yhteinen sähköposti: pihlaja@hyvinkaa.fi
Henkilökohtaiset sähköpostit:
etunimi.sukunimi@keusote.fi

Pihlajan postia voi jättää Pihlajan toimitilojen luona olevaan postilaatikkoon, jos haluaa tuoda kirjeet henkilökohtaisesti perille. Hyvinkään Suutarinkadulla, siinä kohdassa mistä käännytään Renton parkkipaikalle, on useita postilaatikoita. Pihlajan postilaatikossa lukee "Perhehoitoyksikkö Pihlaja".

 
 

OTA YHTEYTTÄ

Käyntiosoite:
Perhehoitoyksikkö Pihlaja
Suutarinkatu 2 H
05900 Hyvinkää
 
Kaikille yhteinen sähköposti: pihlaja@hyvinkaa.fi Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen.


Postiosoite:   
Perhehoitoyksikkö Pihlaja
Hyvinkään kaupunki /
Perhe- ja sosiaalipalvelut
PL 46
05801 Hyvinkää

 

Päivystys arkisin klo 9-15 
p. 040 155 4411