Yhteystiedot ja vastuualueet

Hyvinkään Opisto

Kenkätehtaankatu 1, 05900 Hyvinkää (1.1.2021 alkaen)
040 155 6332, 040 155 6330
hyvinkaanopisto@hyvinkaa.fi
www.hyvinkaanopisto.fi

 

Henkilöstö ja vastuualueet

Rehtori  Johanna Taruma TtM
0400 387 203
johanna.taruma@hyvinkaa.fi
Hallinto ja kehittäminen, talous- ja henkilöstöasiat

  • Liikunta, terveys, hyvinvointi ja tilauskoulutus

Opistosihteeri  Erja Holopainen
040 155 6330
erja.holopainen@hyvinkaa.fi

  • Asiakaspalvelu, laskutus ja palkanmaksu

Suunnittelijaopettaja, vararehtori  Anu Nukki FM
040 155 6331
anu.nukki@hyvinkaa.fi

  • Kipinää kohti -hanke 
  • Kieltenopetus sekä kirjallisuus ja kirjoittaminen, lukutaitokoulutus

Musiikinopettaja  Sami Pirttilahti Musiikkipedagogi (AMK)
040 837 7657
sami.pirttilahti@hyvinkaa.fi 

  • musiikki, tanssi, tietotekniikka

Taideaineet  Matti Uusikylä TaM
040 155 4412
matti.uusikyla@hyvinkaa.fi

  • Kuvataide, ilmaisutaito, yhteiskunnalliset aineet, yleisluennot

Tekstiilityönopettaja  Heljä Reponen KM
040 353 6913
helja.reponen@hyvinkaa.fi

  • Tekstiilityö ja muut kädentaidot, kotitalous, luonto ja puutarha

Maahanmuuttajien luku- ja kirjoitustaidon opetus  Nella-Sofia Suutari FM
040 670 1380
nella-sofia.suutari@hyvinkaa.fi

 Maahanmuuttajien luku- ja kirjoitustaidon opetus  Galina Misharina FM
040 719 8432
galina.misharina@edu.hyvinkaa.fi

 

Päivitetty 14.6.2021