Yhteystiedot

Yhtymäjohto / Strateginen kehittäminen ja tukipalvelut

  Puhelin Sähköposti 
Kuntayhtymän johtaja Pirjo Laitinen-Parkkonen 040 182 5797 pirjo.laitinen-parkkonen@keusote.fi
Palvelujohtaja Tiina Salminen (Lasten, nuorten ja perheiden palvelut, aikuisten mielenterveys-, päihde- ja sosiaalipalvelut 040 845 9231 tiina.salminen@keusote.fi
Palvelujohtaja Erja Pentti (Ikäihmisten ja vammisten palvelut) 040 825 5917 erja.pentti@keusote.fi
Sote-koordinaattori Hanna Pellikka 040 565 7981 hanna.pellikka@keusote.fi
Talous-ja hallintojohtaja Päivi Tarsia 040 716 3017 paivi.tarsia@keusote.fi
Henkilöstöjohtaja Päivi Autere 040 315 2999 paivi.autere@keusote.fi
Hallintopäällikkö Sannamari Nousiainen  040 317 2200 sannamari.nousiainen@keusote.fi 
Tietohallintojohtaja Antti Ylä-Jarkko 040 758 9287 antti.yla-jarkko@keusote.fi
Integraatiojohtaja ulkoinen Kristiina Kariniemi-Örmälä 040 315 2154 kristiina.kariniemi-ormala@keusote.fi
Integraatiojohtajat sisäinen Pirjo Vainio 040 314 4401 pirjo.vainio@keusote.fi
Palveluohjauksen päällikkö Leena Säkäjärvi 040 704 3748 leena.sakajarvi@keusote.fi
Hankintapäällikkö Päivi Klami 040 314 3374 paivi.klami@keusote.fi
Palvelussuhdepäällikkö Virpi Kolehmainen 040 315 2658 virpi.kolehmainen@keusote.fi
Työhyvinvointipäällikkö Ritva Hyvärinen 040 315 3274 ritva.hyvarinen@keusote.fi
Tietosuojavastaava Erja Heikkinen 040 314 5955 erja.heikkinen@keusote.fi
Viestintäpäällikkö Anu-Kaarina Suonpää 040 184 1497 anu-kaarina.suonpaa@keusote.fi
     
Lakimiehet:    
Lakimies, VT Mia-Kontio Kaskikallio   mia.kontio-kaskikallio@keusote.fi
Lakimies Päivi Vainikainen   paivi.vainikainen@keusote.fi
     

Ikäihmisten ja vammaistenpalvelut

Johtava asiantuntija Minna Koivumäki 040 314 5087 minna.koivumaki@keusote.fi
Kotona asumista tukevien palvelujen päällikkö Johanna Sinkkonen 040 315 2084 johanna.sinkkonen@keusote.fi
Johtava asiantuntija Katri Kakko 040 315 2275 katri.kakko@keusote.fi
Koordinoivat esimiehet:    
Minna Alanko, kotihoito läntinen (Nurmijärvi, Hyvinkää) 040 317 3098 minna.alanko@keusote.fi
Tiina Palmu, kotihoito itäinen (Järvenpää, Mäntsälä, Pornainen, Tuusula) 040 315 2002 tiina.palmu@keusote.fi
Saija Lindström, ikääntyneiden sosiaalityö ja asiakasohjaus sekä omais- ja perhehoito 040 315 2832 saija.lindstrom@keusote.fi
Marjaana Siponen,  kotona asumisen tukipalvelut (Päivätoiminta, palvelusetelit) 040 315 3653 marjaana.siponen@keusote.fi
     
Ympäri-vuorokautisten palvelujen pääll. Marjut Lehtinen 040 593 2505 marjut.lehtinen@keusote.fi
Johtava asiantuntija Marjo Liimatainen 040 314 4671 marjo.liimatainen@keusote.fi
Tuija Nuutinen (ostopalvelut) koordinoiva esimies 040 315 3547 tuija.nuutinen@keusote.fi
Koordinoivat esimiehet:    
Johanna Kiianmies (Hyvinkää, Nurmijärvi) 040 769 8630 johanna.kiianmies@keusote.fi
Tarja Kasurinen (Sahpk)/Kultakehrä 040 769 8631  tarja.kasurinen@keusote.fi
Minna Pellikainen (Paavolan palvelukeskus) 040 751 8054  minna.pellikainen@keusote.fi
Hanna Lukkari (Kauniston palvelukeskus) 040 155 6444 hanna.lukkari@keusote.fi
Taina Buljukin (Pitkäaikaishoidon palvelut ja kuntouttavan tilapäishoito) 040 3173564  taina.buljukin@keusote.fi
Laura Turunen (Nurmilintu) 040 317 3408  laura.turunen@keusote.fi
Päivi Virtanen (Itäinen alue, Mäntsälä, Järvenpää, Tuusula) 040 314 5043 paivi.virtanen@keusote.fi
Tuula Julkunen (kotokartano) 040 314 5159  tuula.julkunen@keusote.fi
Anna Heiskanen (Aurinkomäen palvelukoti & Pellavakoti) 040 314 6771 anna.heiskanen@keusote.fi
Katja Pulliainen (Vaahterakoti) 040 315 3056 katja.pulliainen@keusote.fi
Johanna Mannila (Lehmustokoti & Tammistokoti) 040 315 2141 johanna.mannila@keusote.fi
Niina Lakua (Pihlavistokoti) 040 3152157 niina@lakua@keusote.fi
Milla Kauppinen ( Riihikoto: Lehmuskoti & Helmi) 040 314 2285 milla.kauppinen@keusote.fi
Niina Kantola-Leskinen (Riihikoto:Tammikoto & Saarnikoto) 040 314 2269  niina.kantola-leskinen@keusote.fi
Katja Nordström (Kotiutus- ja arviointiyksikkö/ Hyrylän tk) 040 314 3654 katja.norstrom@keusote.fi
     
Vammaisten palvelujen pääll. Olli-Pekka Alapiessa 040 834 8207 olli-pekka.alapiessa@keusote.fi
Johtava asiantuntija Petra Katilainen 040 315 3414 petra.katilainen@keusote.fi
     

Terveyspalvelut ja sairaanhoito

Johtava asiantuntija Ilpo Salminen 040 317 3320 ilpo.salminen@keusote.fi
Keskitettyjen palv. pääll. Ari Laakkonen 040 314 5516 ari.laakkonen@keusote.fi
Johtava asiantuntija Minna Lohtander 040 315 3452 minna.lohtander@keusote.fi
     
Avopalvelujen pääll. Susanna Pitkänen 040 314 3601 susanna.pitkanen@keusote.fi
Johtava asiantuntija Johanna Jahnukainen 040 317 3340 johanna.jahnukainen@keusote.fi
Avopalveluiden koordinoiva esimies Nina Ahola  040 831 3893  nina.ahola@keusote.fi
     
Ympärivuor. ja kotona asumista tukevien lääketiet. palvelujen pääll. Jarmo Anttila 040 315 2030 jarmo.anttila@keusote.fi
Ymp.vrk. ja kotona asumista tukeva lääketiet.palv. koordinoiva hoitotyön esimies Nina Nikkinen 040 315 3587 nina.nikkinen@keusote.fi
     

Aikuisten mielenterveys, päihde-ja sosiaalipalvelut sekä lasten, nuorten ja perheidenpalvelut

Johtava asiantuntija Jari Savola 040 315 3449 jari.savola@keusote.fi
     
Aikuisten päihde- ja mielenterveys ja sosiaalipalvelujen pääll. Nina Tommola 040 317 2566 nina.tommola@keusote.fi
Johtava asiantuntija Kimmo Mäkelä 040 637 7771 kimmo.makela@keusote.fi
     
Perhekeskus-palvelujen pääll. Minna Kairesalo 040 315 2343 minna.kairesalo@keusote.fi
Johtava asiantuntija Janne Kortemäki 040 667 0918 janne.kortemaki@keusote.fi
Koordinoivat esimiehet:    
Neuvola, koulu-ja opisk.th, Jarna Elomaa 0400-448 427 jarna.elomaa@keusote.fi
Lasten, nuorten, perheiden palvelut,  Heidi Talvenkorpi 040 314 3392 heidi.talvenkorpi@keusote.fi
     
Lastensuojelun avohuollon ja sijaishuollon pääll. Suvi Salin 040 317 2210 suvi.salin@keusote.fi
Johtava asiantuntija Johanna Tervanen 040 317 2213 johanna.tervanen@keusote.fi


Valinnanvapauskokeilu

Valinnanvapausasioissa saat neuvontaa numerossa 019 459 2625.

Palvelemme numerossa ma-to 9-14 ja pe 9-12.

Valinnanvapauskokeilun hankehenkilöstö 

 

Päivitetty 13.3.2019 Tulosta

 
 


Kankurinkatu 4 - 6, PL 46 (15.3 alkaen Sandelininkatu 1)
05800 Hyvinkää
kirjaamo@keusote.fi

Kuntayhtymän Y-tunnus: 2844969-4

 

 
Verkko-osoite ja tunnus:
OVT tunnus: 003728449694
Operaattorin (CGI) välittäjätunnus: 003703575029
Operaattori CGI Suomi Oy

Paperilaskut:
Keski-Uudenmaan sote ky
Ostolaskujen käsittely
PL 1
05801 Hyvinkää

 
Valtakunnallinen soteuudistus

Faktalehdet

http://alueuudistus.fi/faktalehdet