Tarkastuslautakunta

Kaupunginvaltuusto nimeää tarkastuslautakunnan toimikauttaan vastaavaksi ajaksi. 

Kokousaikataulut pääset katsomaan tästä.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Puheenjohtaja Karttunen, Pasi (sd.)
Etumartinkatu 4 D 8, 05810 Hyvinkää
pasi.karttunen@teollisuusliitto.fi
p. 0400 775 641

Varapuheenjohtaja Skyttä, Juhani (kesk.)
Kytäjäntie 1341, 05720 Hyvinkää
skytta@saunalahti.fi
p. 040 522 9653

Alkula, Laura (vihr.)
laura.alkula@gmail.com
p. 040 641 5813

Jokinen, Johanna (vas.) 
 jonna@elisanet.fi

Karhunen, Timo (ps.)
tokarhunen@gmail.com
p. 040 586 7613

Lappalainen, Juha (kok.)
juha.lappalainen@pp.nic.fi
p. 040 902 2403

Nieminen, Seppo (kok.)
Yrjönkatu 2 B 14, 05900 Hyvinkää
seppo.nieminen2@gmail.com
p. 040 556 1602

Luoto, Anitta (sd.)
Välenojankatu 7 B 41, 05880 Hyvinkää
anitta.luoto@gmail.com
p. 040 573 4118

Vuorinen, Anne (kok.)
Ollilankuja 8, 05720 Hyvinkää
anne.vuorinen@keuda.fi
p. 050 415 0974

Tarkastuslautakunnan arviointikertomus 2020

Tarkastuslautakunnan arviointikertomus 2019

Tarkastuslautakunnan arviointikertomus 2018  

Tarkastuslautakunnan arviointikertomus 2017

Päivitetty 2.6.2021