Kaupunginhallitus

Kaupunginvaltuusto valitsee toimikaudekseen kaupunginhallituksen, jossa on yhdeksän jäsentä.

Kaupunginvaltuuston puheenjohtajisto on läsnä kaupunginhallituksen kokouksissa puhevaltaisena (ilman äänivaltaa).

Kaupunginhallituksen kokousaikatauluihin pääset tästä.

Kuva kauden 2017-2021 kaupunginhallituksesta, joka seisoo kaupungintalon aulassa

Kaupunginhallitus 2017-2021

 

Kuvassa kaupunginhallituksen puheenjohtaja Annika Kokko

Puheenjohtaja
Kokko, Annika (kok.)
Ahdenkallionkatu 11 A, 05820 Hyvinkää
annika.kokko@kansio.fi
p. 044 273 1967

  Kuvassa kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja Tuija Linna-Pirinen 1. varapuheenjohtaja
Linna-Pirinen, Tuija (sd.)
tuija.linna-pirinen@pp.inet.fi
p. 050 316 7654
Kuvassa kaupunginhallituksen 2. varapuheenjohtaja Leena Meri 2. varapuheenjohtaja
Meri, Leena (ps.)
leena.meri@eduskunta.fi
p. 050 513 2330
Kuvassa kaupunginhallituksen jäsen Aki Korpela Korpela, Aki (vihr.)
Timonkatu 1, 05830 Hyvinkää
aki.korpela@hyvinkaanvihreat.fi
p. 019 422 101
Kuvassa kaupunginhallituksen jäsen Jussi Kukkola  Kukkola, Jussi (sd.)
kukkola.jussi@gmail.com
p. 044 585 5285
Kuvassa kaupunginhallituksen jäsen Marja-Leena Laine Laine, Marja-Leena (kesk.)
p. 040 317 2201
Kuvassa kaupunginhallituksen jäsen Pekka Laine Laine, Pekka (sd.)
Päivälänkatu 13 s 1, 05830 Hyvinkää .
pekka.t.laine@luukku.com
p. 045 178 0187
Kuvassa kaupunginhallituksen jäsen Ari Mäkelä Mäkelä, Ari (kok.)
Aittatie 12 E, 05880 Hyvinkää
ari.makela@hyvinkaanliikenne.fi
p. 0400 800 322
Kuvassa kaupunginhallituksen jäsen Antti Rantalainen Rantalainen, Antti (kok.)
p. 0400 420 665
   
Päivitetty 18.5.2021