Kaupunginhallitus

Kaupunginvaltuusto valitsee toimikaudekseen kaupunginhallituksen, jossa on yhdeksän jäsentä.

Kaupunginvaltuuston puheenjohtajisto on läsnä kaupunginhallituksen kokouksissa puhevaltaisena (ilman äänivaltaa).

Kaupunginhallitus 2017-2021

 

Puheenjohtaja
Kokko, Annika (KOK)
Ahdenkallionkatu 11 A, 05820 Hyvinkää
annika.kokko@kansio.fi
p. 044 273 1967

  1. varapuheenjohtaja
Linna-Pirinen, Tuija (SDP)
Ratsumiehenkatu 10, 05830 Hyvinkää
tuija.linna-pirinen@pp.inet.fi
p. 050 316 7654
2. varapuheenjohtaja
Meri, Leena (PS)
leena.meri@eduskunta.fi 
p. 050 513 2330
Korpela Aki Korpela, Aki (VIHR)
Timonkatu 1, 05830 Hyvinkää
aki.korpela@hyvinkaanvihreat.fi
p. 019 422 101
Kukkola Jussi  Kukkola, Jussi (SDP)
kukkola.jussi@gmail.com
p. 044 585 5285
Laine Marja-Leena Laine, Marja-Leena (KESK)
p. 040 317 2201
Laine, Pekka (SDP)
Päivälänkatu 13 s 1, 05830 Hyvinkää .
pekka.t.laine@luukku.com
p. 045 178 0187
Mäkelä, Ari (KOK)
Aittatie 12 E, 05880 Hyvinkää
ari.makela@hyvinkaanliikenne.fi
p. 0400 800 322
Rantalainen, Antti (KOK)
p. 0400 420 665
   
Päivitetty 22.2.2016 Tulosta

 Linkki kaupungin etusivulle

 

  

Lähetä e-kortti

 

 

 

Työntekijöille: 
webmail
Opettajat:
- outlook.com/edu.hyvinkaa.fi 

OTA YHTEYTTÄ

PL 86 / Kankurinkatu 4-6
05801 Hyvinkää
p. 019 459 11*
kirjaamo@hyvinkaa.fi
    
Kartta Villatehtaan alueesta 

Kaupungin sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@hyvinkaa.fi
   
Avoinna:
ma-to klo 8-16, pe klo 8-15

   

PALAUTE

Lähetä palautetta

Puhelinvaihde 019 459 11*

VERKKOLASKUT & OSOITE

Verkkolaskutunnus  ja osoite:

verkkolaskuosoite OVT003701258660

operaattori CGI 003703575029

Kaupungin Y-tunnus: 0125866-0

 

PAPERILASKUJEN TOIMITUKSET:
  

Hyvinkään kaupunki
Ostolaskujen käsittely
PL 1
05801 HYVINKÄÄ