Kaupunginhallitus

Kaupunginvaltuusto valitsee toimikaudekseen kaupunginhallituksen, jossa on yhdeksän jäsentä.

Kaupunginvaltuuston puheenjohtajisto on läsnä kaupunginhallituksen kokouksissa puhevaltaisena (ilman äänivaltaa).

Kaupunginhallituksen kokousaikatauluihin pääset tästä.

Kaupunginhallitus 2017-2021

 

Kuvassa Annika Kokko

Puheenjohtaja
Kokko, Annika (KOK)
Ahdenkallionkatu 11 A, 05820 Hyvinkää
annika.kokko@kansio.fi
p. 044 273 1967

   1. varapuheenjohtaja
Linna-Pirinen, Tuija (SDP)
Sähkökatu 8-10 A 6, 05800 Hyvinkää
tuija.linna-pirinen@pp.inet.fi
p. 050 316 7654
Kuvassa Leena Meri 2. varapuheenjohtaja
Meri, Leena (PS)
leena.meri@eduskunta.fi
p. 050 513 2330
Kuvassa Aki Korpela Korpela, Aki (VIHR)
Timonkatu 1, 05830 Hyvinkää
aki.korpela@hyvinkaanvihreat.fi
p. 019 422 101
Kukkola Jussi  Kukkola, Jussi (SDP)
kukkola.jussi@gmail.com
p. 044 585 5285
Kuvassa Marja-Leena Laine Laine, Marja-Leena (KESK)
p. 040 317 2201
Kuvassa Pekka Laine Laine, Pekka (SDP)
Päivälänkatu 13 s 1, 05830 Hyvinkää .
pekka.t.laine@luukku.com
p. 045 178 0187
Kuvassa Ari Mäkelä Mäkelä, Ari (KOK)
Aittatie 12 E, 05880 Hyvinkää
ari.makela@hyvinkaanliikenne.fi
p. 0400 800 322
Kuvassa Antti Rantalainen Rantalainen, Antti (KOK)
p. 0400 420 665
   
Päivitetty 11.12.2019 Tulosta