Oppilashuollon yhteystiedot

Hyvinkään kaupunki/Perusopetuksen oppilashuolto
Oikokuja 2, 05800 HYVINKÄÄ (PT 103) 
2020-2021

Oppilashuollon esimies/erityisopetuksen koordinaattori
Eeva Rantatorikka p. 040 155 4415

eeva.rantatorikka@hyvinkaa.fi

KOULU

koulupsykologi

koulukuraattori

Paavolan koulu
Pohjoispuiston koulu

Laura Juntunen
040 836 4866
laura.juntunen@hyvinkaa.fi

Satu Ryhänen
p. 040 670 6794
satu.ryhanen@hyvinkaa.fi

Puolimatkan koulu
Kytäjän koulu
Ridasjärven koulu
Svenska skolan i Hyvinge

Saila Seppänen
p. 040 670 6972
saila.p.seppanen@hyvinkaa.fi

Päivi Honkavaara
p. 040 670 6752
paivi.honkavaara@hyvinkaa.fi

Hyvinkäänkylän koulu
Vehkojan koulu
Nopon koulu

Johanna Vuolanko
p. 040 836 6485 johanna.vuolanko@hyvinkaa.fi

Eeva Parviainen
p. 040 670 7197
eeva-maria.parviainen@hyvinkaa.fi

Aseman koulu
Hämeenkadun koulu

Hanna-Riikka Hellstén
p. 040 837 6354
hanna-riikka.hellsten@hyvinkaa.fi

Marja Koli
p. 040 543 3238
marja.koli@hyvinkaa.fi

Martin koulu
Hakalantalon koulu

Kirsi Vikström-Hytönen
p. 040 846 9768
kirsi.vikstrom-hytonen@hyvinkaa.fi

Heidi Miettinen
p. 040 482 3239 heidi.miettinen@hyvinkaa.fi

Metsäkaltevan koulu
Tapainlinnan koulu

Pia Tarvo
p. 040 842 9804
pia.tarvo@hyvinkaa.fi

 

Kati Riihelä
p. 040 637 6979
kati.riihela@hyvinkaa.fi

Härkävehmaan koulu Laura Juntunen, Saila Seppänen Pirre Julkunen
040 847 2479
pirre.julkunen@hyvinkaa.fi

Kouluvalmentajat
Härkävehmaa
Pohjoispuisto
Puolimatka
Tapainlinna
Vehkoja


Piia Lappajärvi
Salli Säkäjärvi
Nelli Lyijynen
Anna Ihalmo
Rosa-Maria Roth


040 847 0943
040 835 0243
040 724 3750
040 832 9023
040 670 7423

 

                          Tukena koulunkäynnin ja kasvun haasteissa

Päivitetty 14.1.2020