Yhteystiedot ja henkilöstö

Hyvinkään Opisto

Helenenkatu 21, 05800 HYVINKÄÄ
p. 040 155 6332, 040 155 6330
hyvinkaanopisto@hyvinkaa.fi
www.hyvinkaanopisto.fi

Toimisto on avoinna ma-to 9.00–15.00, pe 9.00–14.00

 

Henkilöstö ja vastuualueet


Rehtori
Mika Hakala FM
p. 040 155 4383
mika.hakala@hyvinkaa.fi
  • Hallinto ja kehittäminen, talous- ja henkilöstöasiat, musiikki, tietotekniikka, yhteiskunnalliset aineet ja tilauskoulutus

Opistosihteeri  Erja Holopainen
p. 040 155 6330
erja.holopainen@hyvinkaa.fi

  • Asiakaspalvelu, laskutus ja palkanmaksu

Opistoisäntä  Urho Korkkanen
p. 0400 910 784
urho.korkkanen@hyvinkaa.fi
Tavattavissa työkauden aikana klo 15.00–21.00

  • Asiakaspalvelu, opetustilat

Kieltenopettaja  Anu Nukki FM
p. 040 155 6331
anu.nukki@hyvinkaa.fi

  • Kieltenopetus

Taideopettaja  Eeva-Riitta Lättilä Taidemaalari
p. 040 155 4412
eeva-riitta.lattila@hyvinkaa.fi

  • Kuvataide, ilmaisutaito, kirjallisuus

Tekstiilityönopettaja  Heljä Reponen KM
p. 040 353 6913
helja.reponen@hyvinkaa.fi

  • Tekstiilityö ja muut kädentaidot, kotitalous

Terveys- ja liikunta-aineiden suunnittelijaopettaja Johanna Taruma TtM
p. 0400 387 203
johanna.taruma@hyvinkaa.fi

  • Liikunta, terveys, hyvinvointi, tanssi, luonto, puutarha

Projektisuunnittelija Sari Kasper
p. 040 670 1380
sari.kasper@hyvinkaa.fi

  • Maahanmuuttajahanke
Päivitetty 22.10.2018 Tulosta

Kuvalinkki ilmoittautumiseen

Linkkikuva englanninkielisille sivuille

   
    Linkki kaupungin etusivulle

 

 

 In English 

  

Lähetä e-kortti

 

Työntekijöille: 
webmail
Opettajat:
- outlook.com/edu.hyvinkaa.fi 

OTA YHTEYTTÄ

PL 86 / Kankurinkatu 4-6
05801 Hyvinkää
p. 019 459 11*
kirjaamo@hyvinkaa.fi
    
Kartta Villatehtaan alueesta 

Kaupungin sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@hyvinkaa.fi
   
Avoinna:
ma-to klo 8-16, pe klo 8-15

   

PALAUTE

Lähetä palautetta

Puhelinvaihde 019 459 11*

VERKKOLASKUT & OSOITE

Verkkolaskutunnus  ja osoite:

verkkolaskuosoite OVT003701258660

operaattori CGI 003703575029

Kaupungin Y-tunnus: 0125866-0

 

PAPERILASKUJEN TOIMITUKSET:
  

Hyvinkään kaupunki
Ostolaskujen käsittely
PL 1
05801 HYVINKÄÄ