Kaupunginvaltuusto

Kaupungin ylintä päätösvaltaa käyttää valtuusto, jossa on 51 jäsentä.

Kaupunginvaltuuston kokoukset ovat yleisölle avoimia ja kokouksista ilmoitetaan kaupungin kotisivuilla sekä ilmoituslehdessä. 

Kaupunginvaltuusto 2017 - 2021

 


Puheenjohtaja
Pahlman, Irma
(SDP)

irma.pahlman@saunalahti.fi 

p. 0400 651 422

1. varapuheenjohtaja
Rainio, Jaakko
(KOK)

Ylikyläntie 7, 05840 Hyvinkää

jaakko.rainio@hyvinkaa.fi  

p. 040 741 0911

 

2. varapuheenjohtaja
Patjas, Sanna-Kaisa
(VIHR)

Kirkkotie 119, 05820 Hyvinkää

sk.patjas@gmail.com

 

Eerola, Markus (KOK)

markus.eerola@mtk.fi

Kuvassa Jaakko Haapamäki

Haapamäki, Jaakko (KESK)

Karpalonkierto 6, 05810 Hyvinkää

jaakko.haapamaki@pp1.inet.fi

p. 040 514 4711

 

Helén, Anette (SDP

anette.helen@gmail.com 

p. 041 548 3385

 

Hyytiäinen, Minna (VIHR

minnahyy@gmail.com

 

Jahnukainen, Markku (VIHR)

markku.jahnukainen@professori.fi

 

Jokinen, Johanna (VAS)

jonna@elisanet.fi 

 

Järvinen, Arto (PS)

arto.juhani.jarvinen@gmail.com

p. 0500 362 658

Kuvassa Heikki Jäske

Jäske, Heikki (KESK)

Kuvassa Sirpa Kalliomaa

Kalliomaa, Sirpa (SDP) 

Helenenkatu 10 E, 05800 Hyvinkää

sirpa.kalliomaa@gmail.com

p. 040 837 8228

 

Karhunen, Tiina (PS)

tskarhunen@gmail.com

Kuvassa Pasi Karttunen

Karttunen, Pasi (SDP)

Suokatu 14 C as 24, 05800 Hyvinkää

pasi.karttunen@metalliliitto.fi

p. 0400 775 641

 

Kiuttu, Pekka (KD)

pekka.kiuttu@gmail.com

p. 050 538 7815

Kuvassa Annika Kokko

Kokko, Annika (KOK)

Ahdenkallionkatu 11 A, 05820 Hyvinkää

annika.kokko@kansio.fi

p. 044 273 1967

Kuvassa Riikka Komulainen

Komulainen, Riikka (KOK

riikkaannuli@gmail.com 

p. 040 513 4445

Kuvassa kaupunginvaltuuston 2. varapuheenjohtaja Aki Korpela

Korpela, Aki (VIHR)

Timonkatu 1, 05830 Hyvinkää

aki.korpela@hyvinkaanvihreat.fi

p. 019 422 101

Kuvassa Terhi Korpela

Korpela, Terhi (VIHR)

Timonkatu 1, 05830 Hyvinkää

terhi.korpela@iki.fi

p. 019 422 101, 050 363 4674

Kuvassa Juhani Kouhia

Kouhia, Juhani (VAS) 

Hannisentie 19, 05830 Hyvinkää

juhani.kouhia@elisanet.fi

p. 040 735 8004

Kuvassa Jussi Kukkola

Kukkola, Jussi (SDP)

kukkola.jussi@gmail.com

p. 044 585 5285

 Kuvassa Marja-Leena Laine

Laine, Marja-Leena (KESK)

p. 040 317 2201

 Kuvassa Pekka Laine

Laine, Pekka (SDP)

Päivälänkatu 13 A 1, 05830 Hyvinkää

pekka.t.laine@luukku.com 

p. 045 178 0187

Kuvassa Veijo Lappalainen

Lappalainen, Veijo (PS)

veijo.lappalainen@hlv.fi

p. 0400 956 182

Latostenmaa, Arto (KOK)

Ridasjärven Kylätie 488, 05950 Hyvinkää

arto.latostenmaa@gmail.com 

p. 0400 484 321

Kuvassa Tuula Latosuo

Latosuo, Tuula (SDP)

Kaskentie 4 E 37, 05840 Hyvinkää

tuula.latosuo@gmail.com

p. 050 369 2582

 

Lehtimäki, Anne (SDP) 

Jurvankuja 6, 05840 Hyvinkää 

anne.lehtimaki@hyvinkaa.fi

p. 040 720 3115, 040 351 3450

 

Liesmäki, Hannele (SDP)

hannele.liesmaki@live.fi

 

Linna-Pirinen, Tuija (SDP)

Ratsumiehenkatu 10, 05830 Hyvinkää

tuija.linna-pirinen@pp.inet.fi

p. 050 316 7654

 

Mauriala, Vesa (SDP)

vesa.mauriala@suomi24.fi

Kuvassa Leena Meri

Meri, Leena (PS)

leena.meri@eduskunta.fi 

p. 050 513 2330

Kuvassa Ari Mäkelä

Mäkelä, Ari (KOK)

Aittatie 12 E, 05880 Hyvinkää

ari.makela@hyvinkaanliikenne.fi

p. 0400 800 322

 

Perholehto, Pinja (SDP)

Laulajankuja 2 B 10, 05810 Hyvinkää

pinja.perholehto@outlook.com

p. 0400 596 521

 

Perälahti, Henri (PS)

Kirkkarinkatu 9 A 9, 05900 Hyvinkää

henri.peralahti@uvr.fi  

p. 0400 329 384

 

Piekkari, Ari (KOK)

ari.piekkari@mokkikokki.com

 

Puhakka, Pentti (KOK)

Solistintie 7 C, 05810 Hyvinkää

pentti.puhakka@kone.com

p. 040 551 0380

 Kuvassa Riitta Puupponen Puupponen, Riitta (KOK)
 

Pyykkönen, Nina (VIHR)

Vaiveronkatu 8, 05900 Hyvinkää

nina.pyykkonen@elisanet.fi  

p. 050 300 0055

 Kuvassa Inga-Lill Rajala

Rajala, Inga-Lill (KD)

Hämeenkatu 80, 05820 Hyvinkää

lillirajala@gmail.com

p. 019 453 512, 041 529 7846

Kuvassa Anttï Rantalainen

Rantalainen, Antti (KOK)

p. 0400 420 665

 

Rantalainen, Iida-Eveliina (KOK)

iida-eveliina@ladyatlas.fi

p. 0400 708 096

 

Raunisalo, Riika (VAS)

riika.raunisalo@hotmail.com

p. 041 548 9079

 

Reichardt, Ragni (VIHR)

Linderinpolku 67, 05720 Hyvinkää

rareic@gmail.com

p. 040 318 2042

 

Riskilä, Timo (PS)

riskilatimo@gmail.com

Kuvassa Olli Savela

Savela, Olli (VAS)

Saukonkatu 18 B, 05460 Hyvinkää

ollisavela@ollisavela.fi

p. 040 537 5049

Kuvassa Krista Silfverberg

Silfverberg, Krista (KOK)

krista.silfverberg@hyvinkaa.fi

p. 0400 958 651

Kuvassa Juhani Skyttä

Skyttä, Juhani (KESK)

Kytäjäntie 1341, 05720 Hyvinkää

skytta@saunalahti.fi

p. 040 522 9653

Taupila, Reija (KD)

reija.taupila@hotmail.com

p. 040 521 9590

Kuvassa Kristiina Urtamo

Urtamo, Kristiina (SDP)

Kuuselantie 145, 05840 Hyvinkää

kristiina@urtamo.com

p. 040 416 9388

Kuvassa Tuula Vanhatalo

Vanhatalo, Tuula (KOK)

tuula.vanhatalo@pp.inet.fi

p. 040 511 9304

Kuvassa Kuvassa Jari-Pekka Velin

Velin, Jari-Pekka (SDP)

Sarkaojantie 1 D 20, 05810 Hyvinkää

jari-pekka.velin1@luukku.com

p. 040 592 7363

Päivitetty 1.2.2016 Tulosta

 Linkki kaupungin etusivulle

 

  

Lähetä e-kortti

 

 

 

Työntekijöille: 
webmail
Opettajat:
- outlook.com/edu.hyvinkaa.fi 

OTA YHTEYTTÄ

PL 86 / Kankurinkatu 4-6
05801 Hyvinkää
p. 019 459 11*
kirjaamo@hyvinkaa.fi
    
Kartta Villatehtaan alueesta 

Kaupungin sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@hyvinkaa.fi
   
Avoinna:
ma-to klo 8-16, pe klo 8-15

   

PALAUTE

Lähetä palautetta

Puhelinvaihde 019 459 11*

VERKKOLASKUT & OSOITE

Verkkolaskutunnus  ja osoite:

verkkolaskuosoite OVT003701258660

operaattori CGI 003703575029

Kaupungin Y-tunnus: 0125866-0

 

PAPERILASKUJEN TOIMITUKSET:
  

Hyvinkään kaupunki
Ostolaskujen käsittely
PL 1
05801 HYVINKÄÄ